بازگشت و تعویض

ما در چارخونه تلاش می کنیم که راحت ترین تجربه خرید اینترنتی را برای شما فراهم نماییم و اولویت اصلی ما رضایت مشتریان مان می باشد. یکی از اصلی ترین دغدغه های شما امکان پس دادن محصولی است که سفارش داده اید به همین خاطر ما به شما ضمانت می دهیم که می توانید تا 30 روز سفارش تان را به ما برگردانید. به راحتی می توانید در سه مرحله محصول خریداری شده را به چارخونه برگردانید.

١
تماس با چارخونه

ابتدا لازم است با کارشناسان خدمات پس از فروش چارخونه تماس بگیرید و بعد از هماهنگی با کارشناسان ما نسبت به بازگرداندن کالا اقدام نمایید. لطفا بدون هماهنگی قبلی بسته ای را به چارخونه ارسال ننمایید. برای انجام هماهنگی کافی است از طریق ایمیل، تلفن یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

٢
بسته بندی کالای مرجوعی

کالایی که تصمیم به برگرداندن آن دارید را درون کارتن اصلی اش قرار دهید و به خوبی آن را بسته بندی کنید تا در مسیر برگشت آسیب نبیند. حتما توجه داشته باشید که از نوشتن هر موردی مانند یادداشت، آدرس و سایر موارد خودداری کنید و از مخدوش شدن کارتن محصول جلوگیری کنید چرا که بی نوجهی به این مورد شرایط استفاده از ضمانت بازگشت محصول را از بین می برد.

٣
ارسال به چارخونه

پس از انجام هماهنگی با چارخونه و بسته بندی کالایی که قصد برگرداندن آن را دارید، بسته را به آدرس چارخونه ارسال کنید. ساکنین تهران می توانند با پیک بسته را ارسال کنند و ساکنین مناطق دیگر کشور از خدمات شرکت پست می توانند استفاده کرده و رسید پستی را نیز برای ما ایمیل کنند. اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش برسد، هزینه‌های ارسال به عهده ما خواهد بود.

شرایط بازگشت محصول

وجود ایرادات ظاهری یا آسیب دیدگی در محصول

اگر محصولی که خریداری کرده اید دارای ایراد ظاهری یا آسیب دیدگی است، تا 24 ساعت فرصت دارید به چارخونه اطلاع دهید. حتما توجه داشته باشید که کارتن محصول را نزد خود نگه دارید و از نوشتن هر موردی مانند یادداشت، آدرس و سایر موارد خودداری کنید و از مخدوش شدن کارتن محصول جلوگیری کنید چرا که بی نوجهی به این مورد شرایط استفاده از ضمانت بازگشت محصول را از بین می برد. ایراداتی که ناشی از استفاده نادرست از محصول بوجود آید، شامل ضمانت بازگشت کالا نخواهد بود که این ایرادات شامل مواردی چون شکستگی، ترک خوردگی و خط و خش روی بدنه محصول می باشد.

وجود مغایرت بین محصول دریافتی با اطلاعات روی سایت

اگر محصولی که خریداری کرده اید با آنچه که در فروشگاه چارخونه وجود دارد دارای مغایرت است، تا 24 ساعت فرصت دارید به چارخونه اطلاع دهید. در صورتی که مغایرت فقط با باز کردن جعبه محصول قابل تشخیص باشد، حتما توجه داشته باشید که جعبه محصول را نزد خود نگه دارید و از نوشتن هر موردی مانند یادداشت، آدرس و سایر موارد خودداری کنید و از مخدوش شدن کارتن محصول جلوگیری کنید. توجه داشته باشید رعایت نکردن این مورد شرایط استفاده از ضمانت بازگشت محصول را از بین می برد.

آسیب دیدگی در هنگام حمل و تحویل

اگر محصولی که خریداری کرده اید دچار آسیب دیدگی شده باشد، تا 24 ساعت فرصت دارید به چارخونه اطلاع دهید. در صورت بروز حادثه در زمان حمل و تحویل بار، مسئولیت آن بر عهده شرکت حمل کننده بار است. حتما توجه داشته باشید که کارتن محصول را نزد خود نگه دارید و از نوشتن هر موردی مانند یادداشت، آدرس و سایر موارد خودداری کنید و از مخدوش شدن کارتن محصول جلوگیری کنید چرا که بی نوجهی به این مورد شرایط استفاده از ضمانت بازگشت محصول را از بین می برد. محصول آسیب دیده و همه متعلقات آن باید به همان شکلی که تحویل گرفته شده است به همراه صورت جلسته شرکت حمل کننده و فاکتور سفارش به چارخونه تحویل داده شود. در صورتی که هنگام دریافت سفارش، آسیب دیدگی در آن مشهود بود می توانید از دریافت بسته خودداری کنید.

انصراف از خرید توسط مشتری

اگر پس از دریافت سفارش، از خریدتان منصرف شدید لازم است به نکاتی توجه کنید. انصراف از خرید و درخواست بازگشت به کالایی تعلق می‌گیرد که دارای شرایط زیر باشد.

  • کالایی که باز نشده باشد و هیچ‌گونه دخل و تصرفی در آن مانند باز کردن کارتن چارخونه، پلمب، برچسب و نایلون وکیوم در آن رخ نداده باشد.
  • محصولی که تعداد خریداری شده از آن بیش از یک عدد باشد و هدف از خرید آنها استفاده توسط مصرف کننده نهایی نبوده باشد.
دسترسی سریع